به مجموعه بزرگی از صخره های مرجانی “دیواره مرجانی “گفته می شود این مجموعه بزرگ، شامل بیش از ۳ هزار صخره و ۹۰۰ جزیره مختلف است که به صورت نواری در دریای مرجان در شرق ایالت کوئینزلند (Queensland) کشیده شده‌ اند و در مجموع بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر گستردگی و ۲۶۰۰ کیلومتر طول دارند که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ی طبیعی شناخته شده است.

صخره های عظیم مرجانی حتی از خارج از جو زمین نیز قابل روئیت می باشد و تنها سازۀ غول پیکریست که توسط موجودات طبیعی ساخته شده، استخرهای مرجانی استرالیا که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند، از جاذبه های محبوب توریستی و گردشگری دنیا به شمار می آیند که سالانه بیش از ۲ میلیون گردشگر را به خود جذب کرده و در سال ۲۰۰۵ درآمدی در حدود ۵ میلیارد دلار استرالیا برای این منطقه داشته است.

این نکته لازم به ذکر است که محبوبیت این جزایر خوش آب و رنگ به حدی رسید، که در سال ۲۰۱۴ میلادی کمپانی گوگل امکان بازدید مجازی از دنیای زیر آب این صخره ها را به امکان Street view underwater خود اضافه کرد تا هر کسی بتواند دنیای بی کران و مسحور کننده ی آن ها را از نزدیک ببیند.

به همین خاطر به گردشگران تور استرالیا پیشنهاد می شود که حتما از این صخره های مرجانی چشم نواز دیدن کنند. ۳۰ گونۀ مختلف از نهنگ (وال)، دلفین و گراز دریای در ناحیۀ صخره های مرجانی به ثبت رسیده است که از آن جمله اند نهنگ های نیزه ای، دلفین های گوژپشت گرمسیری، و نهنگ های گوژپشت. همچنین جمعیت عظیمی از دوگونگ ها (گاو های دریایی) در این ناحیه زندگی می کنند.

در قسمت توریستی این منطقه می توان فعالیت ها وهیجانات فراموش نشدنی و بی نظیری را تجربه کرد. می توانید به تور آبی بروید و درون زیردریایی های شیشه ای، خودتان را کاملا درون آب حس کنید. دلتان را به دریا بزنید و در این آب ها غواصی کنید، با دلفین ها شنا کنید و یا به تماشای وال ها بنشینید. همچنین تورهای هوایی و بازدید از منظره بی نظیر این صخره ها را که توسط هلیکوپتر انجام می شود از دست ندهید. در حال حاضر این صخره ها به دلیل مشکلات ناشی از گرمایش آب آسیب پذیر هستند.

در سال ۲۰۱۷ مجله ی نیچر (Nature) با انتشار تصویری از نابودی قسمت اعظمی از مرجان های این منطقه در اثر گرما، توجه فعالان محیط زیست را بیش از پیش به خود جلب کرد. اگر میخواهید تا قبل از نابودی این جزایر۲۰ میلیون ساله سری به آن ها بزنید. بهتر است بدانید که هر روزه پروازهایی از تمامی نقاط استرالیا از جمله ملبورن و سیدنی،انجام می شود.

صخره های بزرگ مرجانی استرالیا

شرکت سفیر گلوبال راهنمایی کارشناسانه مهاجرتی و پاسخگویی به کلیه ی سوالها و نیازهای پروسه ی مهاجرت در سریعترین زمانِ ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *