دسته بندی :

این جاده بزرگ توریستی یکی از زیباترین جاده های استرالیا و یک مسیر رانندگی و دیدنی و جذاب نیز است و در استرالیا آن به عنوان جاده اقیانوس بزرگ ساخته شده ، طول جاده  300 کیلومتر در امتداد سواحل جنوب شرقی استرالیا از شهر توریستی تورکی به شهر Allansford، در نزدیکی WARRNAMBOOL در ایالت ویکتوریا است. نقاط دید زیبای بی‌شماری را در اختیار شما می‌گذارد که اغلب آن‌ها به خط ساحلی و اقیانوس اشراف دارند.

مسیر تماشایی جاده اقیانوس بزرگ بین سال‌های ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۲ و توسط سربازانی ساخته شده است که از جنگ جهانی اول برمی‌گشتند و بزرگ‌ترین یادبود جنگی دنیا به شمار می‌رود. شهرت این جاده، به خاطر تلفات و کشته های زیادیست که در طول جنگ جهانی اول در آن رخ داده است. بازدید از این جاده و مناظر اطرافش نه تنها روحتان را طراوت می بخشد، بلکه شما را با خود به دوران جنگ جهانی اول می برد.

مناطق دیدنی و فعالیت‌های متنوعی برای انجام دادن در مسیر جاده‌ی بزرگ اقیانوسی وجود دارد که با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید در بخش‌های مورد نظر توقف داشته باشید. بندر کمپبل و پارک ملی ، پل لندن، طاق، و دریاچه و تنگه ارد . دیگر نکات برجسته در امتداد جاده شامل شهر تفریحی لورن و پارک Otway ،که منطقه ای مملو از جنگل های اکالیپتوس،سرخس است. همچنین در مسیر می‌توانید سری به «ساحل بِلز (Bells Beach) بزنید که دریاچه، جنگل و آبشارهای زیبایی را دربرمی‌گیرد. اگر می‌خواهید از تمام جاذبه‌های گردشگری مسیر دیدن کنید، باید توقف‌های متعددی در راه داشته باشید. برای مثال، کنار «طاق یادبود» (Memorial Arch) بایستید تا اطلاعات بیشتری درمورد این بنا و اهمیت جاده‌ی گریت اوشن به دست بیاورید.

اما احتمالاً در مسیر، توقفی در شهر کوچک وای ریور (Wye River) نیز خواهید داشت که می‌توانید به چشم‌انداز بی‌نظیری از اقیانوس دسترسی داشته باشید. همچنین نهنگ‌ها از ماه می تا سپتامبر در این ناحیه از گریت اوشن، به ساحل نزدیک ‌ترمی‌شوند و می‌توانید آن‌ها را از فاصله‌ای مناسب تماشا کنید. همانطور در طول جاده مکان هایی وجود دارد که میتوانید حیات وحش را از جمله کانگروها، خوک های آبی وشترمرغ های استرالیایی را تماشا کنید.

جاده اقیانوسی بزرگ

شرکت  سفیر گلوبال راهنمایی کارشناسانه مهاجرتی و پاسخگویی به کلیه ی سوالها و نیازهای پروسه ی مهاجرت در سریعترین زمانِ ممکن است.

نظرات

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *