دسته بندی :

با سه ساعت رانندگی از داروین میتوانید به این پارک برسید. کاکادو(kakadu) بزرگترین پارک ملی کشور استرالیاست. با توجه به این که استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در حال حاضر است اما دولت این کشور در حفاظت از میراث طبیعی و فرهنگی این کشور اهمیت بسزایی دارد و در تلاش است تا جایی که امکان دارد طبیعت لطمه ای نبیند.

کاکادو دارای چهار رودخانه مجزا، ۶ لندفورم عظیم (ناهمواری‌های بزرگ به‌وجود آمده در اثر حرکت طبیعی زمین) و تنوعی باورنکردنی از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری است. جنگل های موسمی، درختان گرمسیری، آبشار های با شکوه، صخره های باستانی و حیات وحش منحصر بفرد وهمچنین خانه یک سوم گونه های پرنده استرالیاست. این پارک دومین پارک طبیعی جهان به شمار می آید. نکته ای جالب است بدانید در مورد پارک ملی کاکادو در استرالیا این است این پارک علاوه بر جاذبه ی طبیعی به عنوان یکی از میراث ملی هم محسوب می شود چرا که یکی از بزرگترین معادن اورانیوم درون این پارک قرار گرفته است و افزون بر مناطق طبیعی و ملی دارای بخش های باستان شناسی می باشد که فرهنگ مردم بومی استرالیا را با بیش از ۴۰۰۰ سال در خود حفظ کرده است.

فعالیت های محبوب این منطقه: ماهیگیری، قایق سواری، شنا، هایکینگ و کمپینگ را می توان نام برد. در عمق منطقه رودخانه و آبشار هایی وجود دارند که حیوانات منطقه برای نوشیدن آب به آنجا می آیند.  کروکدیل های غول پیکر را می توانید اطراف رودخانه ها پیدا کنید.

برای بازدید از پارک ملی کاکادو در استرالیا تورها و راهنماهای متعددی وجود دارد که کمک می کند بتوانید این پارک را بیشتر و بهتر بشناسید. پوشش گیاهی هر بخش از این منطقه منحصر به خودش است و تورهایی که برگزار می شود هر کدام دارای تجهیزات منحصر به فردی هستند که شما بتوانید پارک را بهتر بازدید نمایید. ازجمله تجهیزاتی که برای بازدید از این پارک نیز لازم است: ماشین ‌های آ فرود، کروزها و قایق های آبی که برای تماشای رودخانه ها و مسیر بکر و زیبا، هلی‌کوپترها که می توانند تمام چشم اندازهای بی نظیر از جمله آبشارها و پوشش های گیاهی وسیع را با استفاده از آن ها ببینید و لذت ببرید. به غیر از پرندگان در این پارک حیواناتی نظیرکانگورو و والابی هایی هم زیست می کنند که به یکی از جاذبه های گردشگری پارک ملی کاکادو در استرالیا تبدیل شده اند.

بهترین زمان برای دیدار از کاکادو فصل های خشک است. اواسط جون تا اواسط آگوست. اگر بیش از حد ماجراجو هستید می توانید در فصل های بارانی هم  بیایید، رعد و برق و طوفان و بالا آمدن آب رودخانه ها میتواند تجربه جالبی باشد. گرچه بسیاری از مناطق در فصل های بارانی کاملا بسته است.

شرکت سفیر گلوبال راهنمایی کارشناسانه مهاجرتی و پاسخگویی به کلیه ی سوالها و نیازهای پروسه ی مهاجرت در سریعترین زمانِ ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *