پل بندرگاه سیدنی در زبان مردم محلی «قلاب چنگکی» مشهورترین اثر در شهر قبل از ساخت خانه اُپرا بوده است. این بنای جذاب معروف به جالباسی بزرگترین پل قوسی فولادی در جهان است،ساخت این پل ۴۰ سال پیش از تالار سیدنی که به سال ۱۹۳۲ برمیگردد به انجام رسید. و هنوز هم به عنوان بزرگ‌ترین پل قوسی فولادی در جهان باقی مانده است. این پل سواحل شمالی و جنوبی بندرگاه را با یک قوس به هم متصل کرده و ۱۳۴ متر بالاتر از سطح آب می‌باشد.

ساخت پل بندرگاه سیدنی همزمان با ساخت راه آهن زیرزمینی در سیدنی بوده است. از این جهت پل دو خط ریلی برای عبور قطار دارد که هر دو به ایستگاه راه آهن وینیارد متصل می‌شوند. دوسوی پل به گذرگاه عابر پیاده و دوچرخه و بقیه سطح پل به شش خط عبور خودروها اختصاص یافته‌ است. برای جلوگیری از پوسیدگی، پل سیدنی هرچند سال یکبار رنگ آمیزی می‌شود که کاری طولانی و سخت است.

 در سال ۱۹۹۲ تونل بندرگاه را تاسیس کردند تا از ترافیک های سنگین بکاهند اما بیش تر رانندگان برای بازدید از منظره عبور از پل را انتخاب می کنند. صعود به نوک پل و تماشای منظره چشم نواز بندرگاه و شهر از کارهای با الویت توریست ها در سیدنی می باشد،نکته جالبی که بهتر است از آن اطلاع داشته باشید این است که بازیگر معروف استرالیایی به نام پل هوگان قبل از اینکه به مشهوریت برسد به عنوان نقاش در این پل کار می کرد.. بخاطر جذابیتهای ظاهری این پل گردشگران زیادی دوست دارند روی این پل حتما پیاده روی کنند و در میان چشم انداز های زیبایش عکس هایی ناب به ثبت برسانند.

bridgeClimb

برای پیاده روی بر روی این پل زیبا باید بلیط تهیه بکنید و جالب است که هزینه های بلیط در زمان های روز فرق میکند، اگر میخواهید هنگام طلوع خورشید را از روی پل تماشا کنید باید گرانترین بلیط را تهیه کنید و شبها هم ارزانترین بلیط را میتوانید تهیه کنید. اگر از ارتفاع ترسی ندارید و میخواهید تصویر زیبای سیدنی را تماشا کنید حتما بالا رفتن از قوس پل را به کمک bridgeClimb برای رسیدن به بالاترین نقطه باید ۱۳۳۲ پله را طی کنید و در ازای بازدید و صعود از این پل به شما یک مدرک صعود از پل و یک کلاه با آرم bridgeClimb به شما اهدا خواهد داده شد.

پل بندرگاه استرالیا
پل بندرگاه استرالیا

شرکت سفیر گلوبال راهنمایی کارشناسانه مهاجرتی و پاسخگویی به کلیه ی سوالها و نیازهای پروسه ی مهاجرت در سریعترین زمانِ ممکن است.

برچسب ها :

نظرات

2 نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *